KALİTELİ BİR WEB SİTESİ İÇİN İPUÇLAR

Web sitesi, markanın dijitalde görünen yüzüdür. İyi tasarlanmış bir web sitesiyle kullanıcıları kendine çeker. İyi tasarlanmış bir web sitesi; özenle tasarlanmış, basit arayüzlü ve içerik açısından zengin olmalı. Bu özelliklere sahip bir web sitesi, kısa sürede marka bilinirliliğini arttırarak satışların artmasını sağlar.

Kaliteli web sitesinde kullanıcıların dikkatini çeken en önemli unsurların başında site tasarımı ve sitenin açılış hızı. Hiçbir kullanıcı karmaşık ve yavaş açılan bir sitede durmak istemez. Peki kaliteli bir web sitesi nasıl olmalı, ipuçları nelerdir? Gelin hep birlikte bakalım.

Sade ve Basit Bir Tasarım

Karmaşık ve içeriği kalabalık olan bir web sitesi, markanın performansını ciddi oranda etkiler. Bu karmaşıklık web sitenin amacından sapmasına neden olabilir. Temiz ve sade bir tasarıma web sitesi kullanıcıların sayfalar arası kolay ve hızlı bir şekilde gezinmesine olanak sağlar. Bu nedenle web site tasarımınızı basit ve sade tutmanızı öneririz.

Tutarlılık ve Okunabilirlik

Kaliteli bir web sitesinde her sayfadaki tasarım ve içeriğin birbiriyle uyum içinde olması gerekir. Yazı tipleri, boyutları, alt tasarım, kullanılan renkler hepsinin bir uyum içinde olması web sitesinin görsel olarak da iyi olmasını sağlayacaktır.

Web sitesinin metni de önemli bir faktördür. SEO için anahtar kelimelerle yazılmış, doğru font ve büyüklükte hazırlanan web siteleri, Google arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alacaktır.

Web Site Açılış Hızı

Açılması uzun vakit alan web siteleri kullanıcılar tarafından hemen terk edilir. Bu nedenle alt yapı olarak hızlı entegre edilmiş bir web sitesi tasarlamalısınız. Hızlı açılan web siteleri ayrıca Google sıralamalarında da iyi sonuç verecektir.

Responsive Tasarım

Kaliteli bir web site yukarıda saydığımız özelliklerin yanı sıra mobil ve tablet gibi cihazlar için duyarlı tasarıma sahip olmalı. Akıllı telefonlarının yoğun şekilde kullandığı günümüzde mobil uyumlu siteler ile markanız kısa sürede başarıyı yakalayacaktır.