2023 DİJİTAL PAZARLAMA TRENDLERİ

Dijital pazarlama günümüzde oldukça popüler bir hal almıştır. Durum böyle olunca her yıl yeni dijital pazarlama modelleri farklılar içeriyor.
Çoğu sektörün üstünde titizlikle durduğu dijital pazarlama, kısa sürede hedef müşterilere ulaşılmayı, marka bilinirliğini arttırmayı hedefliyor. Peki her yıl farklı özellikler içeren dijital pazarlama modelleri 2023’te nasıl olacak? Gelin hep birlikte bakalım.

2023 Dijital Pazarlama Modelleri Nelerdir

Yapay zeka ve NFT gibi kavramların popüler olduğu günümüzde dijital pazarlama trendleri çoğu işletme için fırsat özelliği taşıyor. İşte 2023 dijital pazarlama trendleri:

Yapay Zeka Reklamcılığı

2023’te yapay zekanın reklamlar üzerinde büyük etki yaratacağı öngörülüyor. Yapay zeka reklamcılığı hedef kitle analizinde etkili sonuçlar verebilmek için tasarlanmış bir reklam modeli. Tüketicilerin tepkilerini anlık değerlendiren bu reklamlar 2023 yılında popüler olacak gibi görünüyor.

NFT Pazarlama

Günümüzde çoğu kitlenin ilgisini çeken NFT koleksiyonlarının dijital pazarlama alanında bir patlama yapacağı düşünülüyor. Burada önemli olan NFT koleksiyonların koleksiyon değeri taşıması.
Markaların Y ve Z kuşağını yakalamak için NFT Pazarlamaya ağırlık vermesi bekleniyor.

Sosyal Ticaret

Sosyal ticaret, e ticaretin sosyal medyaya taşınmasıdır. Sosyal medyayı aktif kullanan kişiler için sosyal medyada yer alan çevrimiçi mağazalar yoğun ilgi görmektedir. Kolay alışveriş imkanı sunan çevrimiçi mağazalar, çağımızda sosyal medyanın yüksek oranda kullanılmasından dolayı yoğun ilgi görmektedir.

Metaverse Reklamları

2022 yılında dijital pazarlama dünyasına dahil olan Metaverse, 2023 yılında adından söz ettireceği bekleniyor. Markaların ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmaları için geniş ve bol yeni fırsatlar sunuyor. Metaverse reklamlarının doğrudan hedef kitleye ulaşması ve farklı reklam türü olması nedeniyle çok fazla tercih edilmesi bekleniyor.