TWİTTER BLUE ÜYELİĞİ

Twitter hesabınıza mavi tik ekleyerek çeşitli özelliklerden yararlanabileceğinizi biliyor muydunuz?
Bu özellikleri kullanmak için Twitter Blue üyesi olmanız yeterli. Twitter Blue üyesi olan herkes mavi tik alarak premium ayrıcalıklardan yararlanabilecek.
Peki nedir bu Twitter Blue üyeliği ve üyelik nasıl alınır? Gelin hep birlikte bakalım.

Twitter Blue Nedir?

Twitter Blue, hesaba mavi tik ekleyen ve tweet düzenleme, tweet geri alma, reklamsız makaleler gibi özellikleri kullanıma sunan bir üyeliktir. Twitter Blue özelliği isteğe bağlıdır ve ücretlidir.

Twitter Blue Özellikleri

Twitter Blue’nun en dikkat çeken özelliği atılan tweetin geri alınması özelliğidir. Bu özellik ile atılan tweeti kimseler görmeden silebilirsiniz.
Bunun dışında Twitter Blue’nun dikkat çeken özellikleri arasında;

Mavi tik onaylanmış hesap
Reklamsız makaleler
24 saat içinde paylaşılan tüm makaleler
Okuyucu Modu
Yer işareti klasörleri
Uygulama teması
Uzun video yükleme
Sabitlenen sohbetler

Twitter Blue üyelik işlemleri tamamlandığı an hızlı bir şekilde mavi onay rozeti eklenir.
Fakat uyarmakta fayda var Twitter, hiçbir açıklama yapmadan ve para iadesi yapmadan onay işaretini profilinizden kaldırabilir.

Twitter Blue Üyeliği Nasıl Alınır

Twitter Blue aboneliği günümüzde Amerika, Yeni Zelanda, Kanada, Avustralya ülkelerinde iOS uygulamaları üzerinden alınabiliyor. İlerleyen zamanlarda daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen Twitter Blue ekibi bunun için fazla zaman harcamaktadır.
Twitter yaptığı açıklamada 9 Aralık 2022 tarihinden itibaren yeni açılan Twitter hesaplarının Twitter Blue üyeliği alamayacağını duyurdu.

Twitter Blue uygulaması bulunmamaktadır. Twitter Blue Twitter uygulaması üzerinden kullanılmaktadır. Aylık belli bir ücret ödenerek kullanılan Twitter Blue aboneliği ile birçok ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz.
Twitter Blue’ya üye olmak son derece basittir. Hiçbir koşul istemeyen Twitter üye olan herkese mavi tik vermektedir. Fakat belirtmeliyiz ki Twitter Blue üyesi olabilmek için hesabınızın 9 Aralık 2022 yılından önce açılması gerekmektedir.
Twitter Blue’ya üye olmak için;
Twitter uygulamasını açın
Profil menüsünde yer alan üç çizgiye dokunun
Mavi Twitter Blue simgesine dokunun
Tl/ay karşılığında abone ol butonuna dokunun.
Saton alma işlemlerini izleyin.
Ve işte sonnnn, artık Twitter Blue üyesisiniz.