GENÇLERİN EN ÇOK KULLANDIĞI SOSYAL AĞLAR

Gençlerin en çok kullandığı sosyal ağlar araştırması geçen yıl yapıldı. Bu araştırmaya göre gençlerin en çok kullandığı sosyal medyalar; hepimizin tahmin ettiği gibi Instagram, Facebook, Whatsapp, Snapchat, YouTube, TikTok ve Twitter uygulamalarıdır.
Yapılan araştırmaya göre Türkiye’de 68 milyon sosyal medya kullanıcısı bulunmaktadır. Bu kullanıcıların çoğu gençlerden oluşmaktadır. Gençlerin yoğun şekilde kullandığı sosyal ağları gelin hep birlikte yakından tanıyalım.

YouTube

YouTube, Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformudur. 57 milyon kullanıcıya sahip YouTube uygulaması özellikle gençler arasında oldukça popülerdir.

Instagram

Aylık 2 milyar aktif kullanıcı sayısı ile Instagram uygulaması şüphesiz en popüler sosyal medya uygulamasıdır. Gençler tarafından yoğun bir şekilde kullanılan Instagram, oldukça eğlenceli bir platform.

Whatsapp

Anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, çoğunlukla gençler tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. 2021 yılında 1.5 milyar kullanıcıya sahip olan uygulama kullanıcılarına sadece mesajlaşma değil, durum güncellemeleri ile video ve fotoğraf paylaşma, konum paylaşma, görüntülü konuşma imkanı sunar. 

Twitter

Gençler tarafından sık bir şekilde kullanılan Twitter ile doğru kaynaklı haberlere ulaşabilir, ünlü kişilerle iletişim kurabilirsiniz. Gündemi yakından takip etmek isteyenler tarafından kullanılan Twitter’da videolara, belgelere ve fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

TikTok

Video paylaşım platformu olan TikTok’a üye olanların çoğu genç kesimdir. Paylaşılan dikkat çekici videolar veya içerikler ile TikTok’ta kısa sürede izlenme ve beğenme sayısı arttırılır. TikTok’ta çekeceğiniz 3 dakikalık videolara müzik ekleyebilir, efekt verebilirsiniz.

Snapchat

Anlık fotoğraf paylaşım uygulaması olan Snapchat’i çoğunluklu gençler kullanmaktadır. Kullanıcı sayısının oldukça fazla olduğu Snapchat’de istediğiniz kişi veya kişilere video ve fotoğraf atabilirsiniz.