İÇERİK KRALDIR

“İçerik kraldır” sözünü oldukça fazla duymaktayız. Peki nerden çıktı bu içerik kraldır sözü ?. 

Bu sorunun cevabını vermek için geçmişte biraz yolculuk yapacağız. 1996 yılında Bill Gates bir yazı yayınladı. Bu yazısında içeriğin önemi vurgulayan Gates, internette paranın içerikten kazanılacağını anlatmıştır. Yayınlandıktan sonra büyük ses getiren bu yazı, insanların içeriğe yönelmesini sağlamıştır. 

İçerik Neden Önemlidir?

Google içeriği çok sever. Yüksek kaliteli içeriklerle markanız Google’da üst sıralarda yer alır. İçeriği sadece Google değil insanlar da çok sever. Öyle ki iyi bir içerikle internetteki okuyucuları potansiyel müşterilere çevirebilirsiniz. İçerik sadece yazıdan ibaret değildir. İçerik aynı zamanda görsellerden, videolardan, seslerden ve sosyal medyadan da oluşmaktadır. 

Yeni müşteriler kazanarak markanızı büyütmek için içerikten yararlanabilirsiniz. 

Kral İçerikler Nasıl Olmalı?

İyi bir içerik markanızın fark edilmesini ve yeni müşteriler kazanmasını sağlar. Markanız için iyi bir içerik nasıl olmalıdır?

İçerikler özgün Olmalıdır.

Google içeriklerin özgün olmasını çok sever. Orijinal içeriklerle insanların dikkati çekerek markanızın bilinirliğini arttırırsınız.

İçerikler İlgi Çekici Olmalıdır.

İnsanlarda merak uyandıran içerikler oluşturarak insanları içeriğinize çekebilirsiniz. Çünkü insanlar sıkıcı içerikleri okumak veya görmek istemez. İçerik oluştururken müşterilerinizin dikkatini çekmek için içeriklerde soru sorma şeklini kullanabilirsiniz.

İçerikler Görsellerle Zenginleştirilmelidir.

İçeriklerinizi görsellerle süslemek uzun içeriği böler ve okuyucunun içeriği anlamasını sağlar. 

İçerikler Doğru Olmalıdır.

Oluşturulan içeriklerde bağlantılar ve eklentiler kullanmak okuyucularda güven duygusunun oluşmasını sağlar. 

Anahtar Kelimeler İle Oluşturulan İçerikler Her Zaman Başarının Anahtarıdır.

İçerikler markaların olmazsa olmazıdır. İçerik oluştururken dikkat etmemiz gereken noktalar var. İçeriğin özgün olması, içeriğin doğru olması en önemli noktalardır. Bir diğer önemli olan nokta da SEO uyumlu içerikler oluşturmak. Markanıza uygun yapılan araştırmalar sonucu anahtar kelimeler elde edilir. Elde edilen bu anahtar kelimeler ile oluşturulan içerikler sayesinde Google’da üst sıralarda yer alırsınız. Tabi ki bu süreç hemen olacak bir süreç değildir. Özgün ve farklı bir şekilde oluşturulan içeriklerle markanız zamanla Google’da üst sıralara yer alır.

Siz de doğru anahtar kelimelerle özgün ve farklı şekillerde oluşturulan içerikler sayesinde markanızın bilinirliğini arttırıp, yeni müşteriler kazanmak için Nowus Digital ile iletişime geçin.