İNSTAGRAM’A GELECEK YENİ GÜNCELLEMELER

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, sürekli olarak güncelleme getiriyor. Instagram getireceği yeni güncellemeleri duyurdu. Instagram yeni güncellemesinde daha çok Reels üzerinde durdu.

Instagram’a Gelecek Olan Yeni Güncellemeler

Instagram tarafından yayınlanan resmi duyuruya göre, Instagram yeni güncellemesiyle gelecek olan özelliklerini anlattı. Bu özellikler daha çok Reels ile olan güncellemelere yakından bakalım.

Reels Süresi
Instagram’a gelecek olan güncelleme ile Reels süreleri 90 saniyeye çıkacak. Instagram’a Reels video yüklemek isteyen kullanıcılar en fazla 60 saniyelik video atabiliyordu. Yeni güncelleme ile bu süre 90 saniyeye çıkacak.

Yeni Ses Kütüphanesi
Instagram’a gelecek olan güncelleme ile yeni bir ses efekti kütüphanesi eklenecek. Bu kütüphanede davuldan cırcır böceğine kadar her türlü ses efekti mevcut. Instagram kullanıcıları bu sesleri kolayca Reels videolarına ekleyebilecek. Bir diğer özellik ise sesi içe aktar özelliği. Böylelikle Instagram kullanıcıları harici kaynaklardan ses eklemesi yapabilecek.

Reels İçin Hazır Şablonlar
Gelecek olan yeni güncelleme ile Reels videoları için hazır şablonlar gelecek. Reels videosu çekmek isteyen kullanıcıların işini kolaylaştıracak olan hazır şablonlar oldukça işinize yarayacak. Çektiğiniz Reels videosunu kolayca şablona uyarlayabileceksiniz.

Reels için Anket ve Kaydırmalı Çıkartmalar
Reels videoları için anket ve kaydırmalı çıkartmalar yeni güncelleme ile Instagram kullanıcılarına sunulacak. Kullanıcılar Reels videosu çektikten sonra videolara anket veya çıkartma ekleyebilecek.